کوله بار سفر باید شامل چه ابزاری باشد؟

کاملا درست می باشد قرار است چند روزی که مسافرت می‌روید از قید و بندهای زندگی روزمره رها شوید. صبحانه را به جای ناهار بخورید؛ ناهار را فراموش کنید و دست پایان هم شب با خوردن کمی پفک ، سر و ته داستان را هم بیاورید. از آن طرف دوست دارید مثل همیشه اتوزده از در بیرون نروید. اصلا طوری لباس بپوشید که دوست دارید!

 رنگ و وارنگ...همه لباس‌ها و شال‌ها و شلوارهایی را که اتو نمی‌خواهند بردارید و بروید. اما بالاخره باید همان‌ها را هم فراموش نکنید. برای اینکه راحت‌تر بار سفر ببندید و چیزی فراموش‌تان نشود، این نقشه راه در ذهن‌تان باشد.

1- فهرست کنید
 اول از همه باید بدانید چه چیزهایی برای سفر نیاز دارید. مسلما لوازم سفر برای هر نوع سفری متفاوت است. بنابراین بسته به نوع سفر، وسایل را فهرست کنید. با این كار دیگر ذهن‌تان درگیر نخواهد بود و موردی را هم از قلم نمی‌اندازید.

2-لباس‌ها
در سفر قرار است راحت باشید و نگران چروک شدن، اتو نداشتن، تنگ و ناراحت بودن لباس و... نباشید. بنابراین لباس‌هایی را انتخاب کنیدكه  اصطلاحا اسپورت هستند. شلوار جین، کتان، مانتوهای راحت و ساده، شال سبک و نخی، کفش ورزشی، چند جفت جوراب نخی و کلاه آفتابگیر و عینک آفتابی از لوازم اصلی سفر است. یک عدد کیف سبک برای قدم زدن و یک کوله برای گذاشتن وسایل وقتی مثلا کنار دریا می‌روید، کافی است. این نکته هم یادتان باشد، هوای بهار متغیر است. بنابراین مسافر هر منطقه از ایران که هستید، حتما یک تکه لباس مخصوص فصل گرما را هم با خودتان ببرید. از رگبار و رعد و برق یا گرمای ناگهانی فصل بهار غافل نشوید. حال بهار ، حال تغییر است.

3-کمک لباس‌ها
هرچه سبک‌تر سفر کنید، راحت‌تر هستید. این شعار را فراموش نکنید. اما این وسایل هم جزو وسایل لازم شماست. همراه بردن لوازم شخصی آرایشی- بهداشتی چه برای خانم‌ها و چه آقایان،ضروری است. بنابراین سعی کنید حتما این لوازم را همراه داشته باشید.

Kطریقه چیدن وسایل سفر در ماشین

برای سفر رفتن لباس‌هایی را انتخاب کنیدكه  اصطلاحا اسپورت هستند