بورسیه تحصیلی در مقطع پیشرفته در اتریش و مدارک مهم جهت اخذ پذیرشبرای مهاجرت به اتریش میتوان از طریق  اخذ تابعیت از طریق ازدواج در این کشور اقدام کرد.


اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

بعضی از افراد از بین راههایی که برای مهاجرت به کشور اتریش وجود دارد راه ثبت شرکت را برای اقامت انتخاب می کنند. به این دلیل که از دید این افراد در اروپا از طریق ثبت کردن یک شرکت تجاری هم می توانند اقامت اروپا را داشت و هم اینکه از این راه درآمد بالایی هم داشته باشند که بتوانند یک  سرمایه گذاری هم داشته باشند.

معمولترین نوع ثبت شرکت در کشور اتریشGMBH یا شرکت با مسئولیت محدود می باشد.

تشکیلات سرمایه گذاری

1.شرکت با مسئولیت محدود

2.شرکت سهامی خاص

3.تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا

 تشکیلات شخصی

1.شرکت با تشکیلات باز

2.تشکیلات شرکتی متشکل از افراد حقیقی و حقوقی

3.تشکیلات شرکتی با مشارکت در سرمایه گذاری

4.تشکیلات شرکتی با مشارکت افراد حقیقی یا حقوقی که موظف به اجرای مفاد قرارداد بسته شده می باشند.

 مالیات شرکت ها

درآمد شرکت های مقیم اتریش به ویژه شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت های سهامی خاص مشمول قوانین مالیاتی کشورها میشوند.بر طبق این قوانین سود شرکت ها  با نرخ مالیاتی 25 درصد به طور یکسان مشمول پرداخت مالیات هستند.

به دلیل کاهش نرخ مالیات شرکت ها از 34 درصد به 25 درصد در سال 2005 کشور اتریش بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است.در قلمرو اتحادیه اروپا کشور اتریش جزو کشورهای اروپای شرقی قرار گرفته است. از سال 2005 قوانین مالیاتی اتریش با کشور اسلوونی و سایر کشورهای اروپای شرقی که دارای کمترین میزان مالیات هستند مانند مجارستان، اسلواکی،لهستان یکسان شده است و میزان مالیات در این کشور را کاهش داده است.

 مالیات گروهی امتیاز مثبت برای دفاتر مرکزی

بنا به نظر صاحبنظران مالیاتی در امور اقتصادی شرکت ها معمولا بیش از همه از روش های مالیات بندی جدید گروهی که قسمتی از رفرم مالیاتی 2005 می باشد بهره مند می شوند. این رفرم مالیاتی برای تشکیلات بین المللی و همچنین شرکت های کوچک خارجی و شرکت های تابع آنها بسیار سودمند می باشد تا فعالیت تجاری خود را به اتریش منتقل کنند. کشور اتریش به عنوان مقر مناسب برای سرپرستی ، با وجه به قوانین جدید بخصوص برای منطقه اروپای شرقی بهترین امکانات را ارائه می دهند.

 ورود سرمایه به اتریش و گرفتن اقامت

بسیاری از کشورهای کوچک و بزرگ دنیا برای شکوفائی اقتصاد خود در برابر اهداء سرمایه یا سرمایه گذاری به درخواست کنندگان کشورهای دیگر، تابعیت(شهروندی) و یا اقامت می دهند. برنامه های اعطای پاسپورت در برابر اهداء سرمایه در حال حاضر در کشور اتریش وجود دارد.

برنامه گرفتن تابعیت اتریش بر اساس مصوبه پارلمان کشور اتریش و قانون اساسی این کشور برپا شده است، و کاملا قانونی است. بر اساس قانون مصوب مجلس این کشور، برای گرفتن تابعیت باید به اقتصاد این کشور از راه اهداء سرمایه کمک نمود. نوع سرمایه گذاری توسط دولت، پرداخت نقدی برای مصرف در پروژه های دولت تعیین شده است و به هیچ عنوان امکان پرداخت غیر نقدی وجود ندارد . باید منبع پولی که برای سرمایه گذاری جهت دریافت پاسپورت استفاده می شود، مشخص و قانونی باشد، به عنوان مثال فروش ملک، ارث، پس انداز، تجارت و غیره. و دولت اتریش به سرمایه هایی که از طرق غیرقانونی حاصل شده اند، پاسخ منفی خواهد داد.

حداقل مبلغ اهدای سرمایه سه میلیون یورو می باشد. لازم به ذکر است که مخارجی چون هزینه های قانونی، هزینه های کارشناسی، ترجمه، پست، تمبر و غیره وجود دارند که طبیعتاً قابل برگشت نیست. لذا در صورت رد شدن درخواست تابعیت از جانب دولت، تنها همان سه میلیون یورو قابل استرداد خواهد بود.

حساب تضمین شده دولت، برای استفاده در پروژه های دولت اتریش ایجاد شده است. پول واریزی متقاضی در آن حساب به نام فرد مسدود خواهد بود و هیچ کس حق برداشت نخواهد داشت تا زمانیکه پرونده به سرانجام برسد. هنگام تابعیت و دریافت گذرنامه، مبلغ مذکور برای استفاده در پروژه های دولت باز می شود. در صورت رد شدن پرونده، این پول برای برداشت توسط خود متقاضی آزاد شده و مسترد می گردد.

زمان انجام این فرایند رابطه مستقیم با ارسال مستندات در زمان های تعیین شده و پیگیری موارد خواسته شده از سوی متقاضی دارد اما پیش بینی می شود که در شرایط عادی بسته به شرایط، 4 تا 12 ماه بطول انجامد.

با داشتن تابعیت کشور اتریش، اجباری به زندگی در آن کشور نیست. چه برای اقدام به گرفتن پاسپورت و چه پس از گرفتن گذرنامه و حق شهروندی، شما به هیچ وجه مجبور به اقامت و زندگی در اتریش نیستید. ولی پس از دریافت پاسپورت جدید، شما به عنوان یک شهروند اتریشی، اجازه زندگی در اتریش را برای همیشه خواهید داشت.

با داشتن تابعیت اتریش، از آنجایی که فرد یک شهروند قانونی اتریش محسوب می شود، حق تحصیل، حق کار و هر نوع فعالیت تجاری را دارد. به عنوان یک شهروند خرید و فروش ملک و متعلقات قانونی دیگر، کاملا آزاد و قانونی است.

ثبت شرکت و سرمایه گذاری یکی از راه های خوب برای گرفتن  اقامت اتریش وگرفتن پاسپورت این کشور است.

 مهاجرت به استرالیا- گرفتن اقامت استرالیا - مهاجرت به استرالیا